Warsaw

Varsovino & Taste Spain

Varsovino & Taste Spain - największa hiszpańska degustacja win i delikatesów z Hiszpanii wraca we wrześniu! Tym razem, obok wina, goście wydarzenia będą mogli spróbować również smaków, które doskonale komponują się z winem. Varsovino & Taste Spain zaprezentuje tradycyjne i kultowe produkty hiszpańskiej gastronomii takie jak wędliny, sery, orzechy i suszone owoce i wiele więcej. Publiczność zaproszona na wydarzenie to osoby profesjonalnie związane z dystrybujcją i promocją wina i regionalnych produktów.

Autentyczność, oryginalność i wspaniały smak to cechy definiujące hiszpańskie produkty. Dowodem na to jest ponad 400 produktów z chronioną nazwą pochodzenia produkowanych w Hiszpanii (DOP i IGP). Dodatkowo wiele z nich to owoce produkcji ekologicznej. Hiszpania jest krajem europejskim o największym obszarze rolnym z certyfikowaną produkcją ekologiczną.

Polscy klienci doceniają smak i jakość hiszpańskich win i delikatesów. W ciągu ostatnich 5 lat import win hiszpańskich do Polski wzrósł o 22% w ujęciu ilościowym i o 36% w ujęciu wartościowym. Podobnie z jedzeniem, hiszpańskie kulinaria odnotowały 20,5% wzrost importu ilościowo i 38,8% w ujęciu wartościowym.

30 hiszpańskich firm z branży winiarskiej i spożywczej nieobecnych jeszcze na polskim rynku przedstawi swoją ofertę importerom, dystrybutorom, sommelierom i dziennikarzom. W ramach wydarzenia zaprosimy gości także na degustację komentowaną i warsztaty kulinarne, które pozwolą jeszcze lepiej zrozumieć pochodzenie hiszpańskich win i delikatesów i jeszcze lepiej cieszyć się ich smakiem.

Zaproszenie na wydarzenie wyłącznie dla osób profesjonalnie związanych w branżą win i delikatesów spożywczych.

Event information

Date

September 20 2022

Time

12:00

Address

Crowne Plaza
Rondo Daszyńskiego 2, 02-843
Warsaw
Poland How to get there
Where we are
Foods Wines from Spain
Trade Commission of Spain in Poland

Calle Genewska, 16 03963, Varsovia

226179408 / 226160954

varsovia@comercio.mineco.es