About DEGUSTA ESPAÑA TASTINGS 2022

UNITED KINGDOM FLAG

Degusta España to cykl degustacji hiszpańskich produktów i win, organizowanych przez Ambasadę Hiszpanii w Warszawie, która reprezentuje w Polsce markę Foods&Wines from Spain.

Podczas degustacji pokazujemy polskiej publicznośći różnorodność hiszpańskich win i delikatesów. 
W Hiszpanii produkuje się ponad 100 rodzajów sera, sezonowane wędliny i szynki jamón, oliwę z oliwek, przetwory z owoców i warzyw, szafran, orzechy i czekolady, ryby i inne owoce morza. Hiszpańska kuchnia to kwintesencja diety śródziemnomorskiej, wpisanej na listę światowego dziedzictwa Unesco. Na spotkaniach Degusta España moża poznać wielość hiszpańskich smaków. 
Podczas degustacji wina, zwracamy uwagę na siedliska, klimaty, style, endemiczne  odmiany winogron i przedstawiamy 70 hiszpańskich apelacji winiarskich, prezentujemy osobowości świata wina z Hiszpanii, winiarską klasykę i nowe trendy w hiszpańskim winiarstwie.

About the event

Degusta España 
to degustacje skierowane w pierwszej kolejności do osób profesjonalnie zajmujących się gastronomią i winem: sommelierów, kelnerów i restauratorów, specjalistycznych sklepów delikatesowych i winiarskich oraz dziennikarzy i blogerów, a także miłośników win hiszpańskich, pragnących poznawać je od bardziej profesjonalnej strony.

Projekt rozpoczął się w 2015 roku. Do tej pory zorganizowaliśmy już ponad 60 degustacji o różnej tematyce, zaprezentowaliśmy ponad 300 win z 30 różnych hiszpańskich regionów winiarskich i gościliśmy ponad 1000 profesjonalnych uczestników.

Prowadzący degustacje Degusta España to wybitni specjaliści zajmujący się zawodowo winem i gastronomią: Almudena Alberca Master of Wine, Anna Smolec, redaktor naczelna magazynu Restauracja, Pedro Ballesteros Master of Wine, Ferran Centelles, szef sommelierów w najlepszej na świecie, choć nieistniejącej już, restauracji el Bulli, Julio Cesar Sobrino, niegdyś ambasador win hiszpańskich oraz Michał Stykowski, jedyny Polak z tytułem Spanish Wine Scholar, potwierdzającym najszerszą wiedzę w tym temacie.

Spanish food

News

Canned Seafood - a Spanish Delicacy

Canned fish and shellfish have been honed to a fine art in Spain - since these seafood delicacies span many decades of modern culinary history. Let’s explore Spain’s conservas

More
Iconic Spanish Brand Osborne Celebrates 250th Anniversary

The company, which owns more than 30 brands and operates in more than70 countries, is a leading international ambassador for Spanish gastronomy

More

Events

Where we are
Foods Wines from Spain
Trade Commission of Spain in Poland

Calle Genewska, 16 03963, Varsovia

226179408 / 226160954

varsovia@comercio.mineco.es