Online - Poland

Degustacja komentowana hiszpańskich serów

Spanish cheeses. @ICEX.

Sery owcze z Hiszpanii - Manchego, Zamorano, Queso de la Serena, Torta del Casar, Idiazabali Roncal

Stada owiec to najbardziej klasyczny widok w Hiszpanii. Owce hoduje się głównie na terenie równiny kastylijskiej w środkowej Hiszpanii oraz w górach północnej Hiszpanii. Produkcja serów owczych jest ściśle kontrolowana i wiele z nich ma status chronionej nazwy pochodzenia (DOP). 

Sery z mleka krowiegoTetilla, Alt Urgell y La Cerdanya, Mahón-Menorca

Deszczowy, górzysty pas wzdłuż północnego wybrzeża Hiszpanii, oddzielony od reszty półwyspu przez góry Picos de Europa, Montes de Galicia i Pireneje, to kraina pastwisk i łąk, które zapewniają wypas dla ponad 15 rodzimych ras bydła. W międzygórskich dolinach istnieje wiele trudno dostępnych miejsc, których geograficzna izolacja pozwoliła na powstanie wielu różnych rodzajów serów. 

Sery kozie z HiszpaniiIbores, Murcia al Vino, Palmero, Majorero

Kozy wejdą wszędzie i potrafią wyżywić się na pastwiskach niedostępnych dla innych zwierząt. W Hiszpanii kozy hoduje się głównie w surowych krajobrazach wybrzeża Morza Śródziemnego, w górach Andaluzji, w Estremadura oraz na wyspach. Sery kozie z chronioną nazwą pochodzenia DOP to Ibores z Estremadury oraz moczony w czerwonym winie ser Murcia al Vino z prowincji Murcia. Najsłynniejsze kozie sery z Wysp Kanaryjskich to Palmero z wyspy La Palma i Majorero z Fuerteventury. 

Sery mieszane z Hiszpanii Ibérico, Cabrales

Najpopularniejsze i najbardziej dostępne hiszpańskie sery to te pochodzące z trzech  rodzajów mleka. Te sery zwykle mają najbardziej typowy w serowarstwie cylindryczny kształt. Najbardziej znany i lubiany ser mieszany to Ibérico. Jest łagodny, ale ma wyraźny smak. Jego kwasowość wynika z dużej zawartości mleka krowiego, lekką pikantność zawdzięcza mleku koziemu a mleko owcze nadaje mu maślany smak.
Za to, w górzystym krajobrazie Picos de Europa, w rejonie Kantabrii i Asturii, produkuje się niebieskie sery pleśniowe o miękkiej paście. Naturalnym elementem tego górzystego terenu w pobliżu Zatoki Biskajskiej są jaskinie, które zapewniają odpowiednią wilgoć i zimno do rozwoju pleśni z rodziny penicillium. To doskonałe warunki dla dojrzewania serów pleśniowych.

Address

Online - Poland
Poland

Phone

00 226179408

Where we are
Foods Wines from Spain Alimentos de España
Economic and Commercial Office in Warsaw

Genewska, 16 Warsaw 03963

industria.alimentaria@icex.es