Warsaw

Here comes the Sun – Albariño Rias Baixas

Wina z kultowej hiszpańskiej apelacji Rías Baixas będą bohaterem degustacji "Here comes the Sun – Albariño Rias Baixas" zorganizowanej w ramach Mistrzostw Polski Sommelierów, które odbędą się w czerwcu 2022 roku w Warszawie. Na degustację zapraszamy o godzinie 17.30 w dniu 4 czerwca 2022 roku, pierwszego dnia konkursu. Będzie to doskonała okazja do zaprezentowania win Rias Baixas profesjonalnym sommelierom startującym w Mistrzostwach Polski Sommelierów. O tytuł Mistrza zmierzy się 20 zawodników, najlepszych sommelierów z restauracji i firm winiarskich z całej Polski. Degustację organizuje Stowarzyszenie Sommelierów Polskich wraz z władzami apelacji Rias Baixas, Icex oraz Ambasadą Hiszpanii w Warszawie.

Albariño Vineyards in Rías Baixas DO

Degustację prowadzi Anna Smolec – dziennikarka winiarska z ponad piętnastoletnim doświadczeniem w branży. Anna jest sędzią wielu konkursów winiarskich, takich jak Vinitaly Concurso Enologico, Concours Mondiale de Bruxelle, Granache du Monde, Rose Championship i innych. Anna jest redaktorką naczelną magazynu, Restauracja” dedykowanego restauracjom, szefom kuchni oraz branży HoReCa w Polsce.


Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona, seminarium jest skierowane do osób profesjonalnie związanych z branżą winiarską. Pierwszeństwo udziału mają zawodnicy Mistrzostw. Konieczna wcześniejsza rejestracja pod adresem biuro@sommelierzy.pl.

Podczas degustacji będzie okazja poznać klasyczne Albariños, a także nowoczesny i ciekawy styl blendów z Rías Baixas. Zaprezentowane zostanie 8 win:
 

WINO WINIARNIA IMPORTER
Attis Lías Finas Attis Bodegas y Viñedos
Festus
A20 Sobre Lías Bodegas Castro Martín Not availble in Poland
Segrel Ambar Bodegas Pablo Padín Winoland
Paco&Lola Cooperativa Vinícola Arousana M&P Pavlina
Organistrum 2019 Bodegas Martín Códax Winkolekcja
Terras Gauda 2021 Bodegas Terras Gauda Festus
Finca Garabelos Notas Frutales de Albariño El Catador
Señorío de Rubiós
Condado do Tea
Señorío de Rubiós Not availble in Poland

Event information

Date

June 04 2022

Time

17:30

Address

Warsaw
Poland

Phone

226179408 / 226160954

Detalle events

Where we are
Foods Wines from Spain
Trade Commission of Spain in Poland

Calle Genewska, 16 03963, Warsaw

226179408 / 226160954

varsovia@comercio.mineco.es