More Info

Taste Spain - największa hiszpańska degustacja win i delikatesów z Hiszpanii wraca we wrześniu!

Zaprezentują się modne w Hiszpanii vermuty, a także wina czerwone, różowe i pomarańczowe obok orzeźwiających białych i hiszpańskiej cavy! W spotkaniu wezmą udział producenci z licznych regionów winiarskich: Alicante, Utiel-Requena, Costers del Segre, Somontano oraz Rioja, Priorat, Rueda, Ribera del Duero czy Toro. Obok wina, goście wydarzenia będą mogli spróbować również smaków, które doskonale się z nim komponują. Zaprezentują się najlepsze szynki i wędliny z hodowli w królewskim stylu i stosujących specjalną dietę (jamón de bellota). Będą też produkty alternatywne do mięsa, dla wegetarian, a wszystko przyprawione hiszpańską papryka pimentón i złotymi kroplami oliwy z oliwek.

Autentyczność, oryginalność i wspaniały smak to cechy definiujące hiszpańskie produkty. Dowodem na to jest ponad 400 produktów z chronioną nazwą pochodzenia produkowanych w Hiszpanii (DOP i IGP). Dodatkowo wiele z nich to owoce produkcji ekologicznej. Hiszpania jest krajem europejskim o największym obszarze rolnym z certyfikowaną produkcją ekologiczną.

W programie Taste Spain 2023 znajdą się degustacje komentowane.

WojciechBonkowski.png

12.30 – 14.00 Wojciech Bońkowski MW poprowadzi masterclass o winach z Rias Baixas (zapisy wkrótce).


Wojtek Bońkowski – świeżo certyfikowany i jedyny w Polsce Master of Wine, dziennikarz, założyciel portalu Winicjatywa.pl i wydawca magazynu Ferment, autor książek i sędzia w międzynarodowych konkursach winiarskich.

MartaRegowska.png

15.00 – 16.30 Marta Ręgowska – Cava Wine Educator poprowadzi degustację komentowaną Cava (zapisy wkrótce)

 

Marta Ręgowska to jedyny w Polsce Cava Wine Educator. Ponadto posiada dyplom Wine & Spirit Education Trust Diploma level 4 w Londynie. Wine educator i autorka projektu Winodobranie. Partner w Wineway Let’s Celebrate Wine. Wykładowczyni MBA i DBA na Collegium Humanum. Sędzina na konkursach winiarskich we Włoszech i na Węgrzech.

Zaproszenie na Taste Spain oraz wydarzenia towarzyszące wyłącznie dla osób profesjonalnie związanych w branżą win i delikatesów spożywczych.

Organizatorem jest Ambasada Hiszpanii oraz Foods & Wines from Spain / ICEX.

Informacje
Biuro Radcy Handlowego Ambasady Hiszpanii
ul. Genewska 16, 03-963 Warszawa
tel: +48 22 617 94 08
e-mail: varsovia@comercio.mineco.es
www.FB.com/SpainFoodWinePL