About DEGUSTACJE DEGUSTA ESPAÑA 2021

UNITED KINGDOM FLAG

Degusta España to cykl degustacji win hiszpańskich, organizowanych przez Ambasadę Hiszpanii w Warszawie, która reprezentuje w Polsce markę Foods&Wines from Spain.

Podczas degustacji pokazujemy polskiej publicznośći różnorodność hiszpańskich siedlisk, klimatów, stylów, endemicznych odmian winogron i przedstawiamy 70 hiszpańskich apelacji winiarskich, prezentujemy osobowości świata wina z Hiszpanii, winiarską klasykę i nowe trendy w hiszpańskim winiarstwie.

About the event

Degusta España
to degustacje skierowane w pierwszej kolejności do osób profesjonalnie zajmujących się winem: sommelierów, kelnerów i restauratorów, specjalistycznych sklepów winiarskich oraz dziennikarzy i blogerów, a także miłośników win hiszpańskich, pragnących poznawać je od bardziej profesjonalnej strony.

Projekt rozpoczął się w 2015 roku. Do tej pory zorganizowaliśmy już ponad 60 degustacji o różnej tematyce, zaprezentowaliśmy ponad 300 win z 30 różnych hiszpańskich regionów winiarskich i gościliśmy ponad 1000 profesjonalnych uczestników.

Degustacje Degusta España obecnie odbywają się online. Komentują je osoby zajmujące się winem zawodowo: Michał Stykowski, jedyny Polak z tytułem Spanish Wine Scholar, potwierdzającym najszerszą wiedzę w tym temacie, Almudena Alberca Master of Wine, Pedro Ballesteros Master of Wine, Ferran Centelles, szef sommelierów w najlepszej na świecie, choć nieistniejącej już, restauracji el Bulli i Julio Cesar Sobrino, niegdyś ambasador win hiszpańskich.

DEGUSTA ESPAÑA 2021 - HOME"

News

Organic wines from Spain

Spain is a world leader in organic production. It has the largest area of ​​certified organic vineyards in the world.

More
Spanish Organic Wines Association

Multiple challenges along the way but optimism over quality as the vintage progressed

More

Events

Documents

Wines from Spain with Protected Designation of Origin.pdf

pdf

Olive Oils from Spain map.pdf

pdf

Where we are
Foods Wines from Spain
Trade Commission of Spain in Varsaw

Genewska, 16 03963, Varsaw

226179408 / 226160954

varsovia@comercio.mineco.es